Atrakcje dla dzieci w Trójmieście

Trójmiasto większości z nas kojarzy się z historycznymi punktami na mapie Polski, pełnymi zabytków, pięknej architektury i dziedzictwa narodowego. Jako dorośli na pewno nie będziemy się tam nudzić, ale co w przypadku najmłodszych? Jakie atrakcje znajdziemy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie dla dzieci? Sprawdźmy!

Bliskie spotkania z dziką zwierzyną i podwodnym światem

Chyba nie ma dziecka (a pewnie i dorosłego), które nie cieszyłoby się na myśl o wycieczce do ZOO. Zobaczenie z bliska egzotycznych zwierząt, które dotąd widzieliśmy tylko na obrazkach w książkach, wzbudzi wiele niezapomnianych przeżyć. W Gdańskim ZOO w Oliwie znajdziemy wiele gatunków – od ogromnych słoni czy lwów po małpki i pingwiny. Ponadto, do dyspozycji gości jest także Małe Zoo, gdzie można swobodnie dotknąć i nakarmić kozy, owce czy świnki morskie oraz odbyć przejażdżkę na kucyku.

Na fanów zwierząt morskich nie lada gratką będzie wizyta w Akwarium Gdyńskim. To właśnie tam najmłodsi mogą przeżyć podwodną podróż i zobaczyć zza szyby mieszkańców wód z całego świata. Taka atrakcja nie tylko pobudzi dziecięcą wyobraźnię, ale na długo pozostanie w pamięci.

Z kolei w Ośrodku Kultury Morskiej mali żeglarze nie tylko mogą oglądać niesamowitą wodną wystawę, ze statkami pływającymi w ogromnym basenie, ale także poznać ciekawostki z życia marynarzy i własnoręcznie wywołać falę tsunami!

Nowoczesna forma nauki przez doświadczanie

Trójmiasto posiada bogatą ofertę nowoczesnych obiektów naukowych, skierowanych do dzieci i młodzieży. Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Centrum Hewelianum w Gdańsku czy Muzeum Techniki i Komunikacji udostępniają mnóstwo różnego rodzaju interaktywnych wystaw, zachęcających do doświadczania, eksperymentowania i poznawania świata przez zabawę. W takich miejscach organizowane są także cykliczne warsztaty tematyczne, skierowane do najmłodszych i ich rodziców. Jedno jest pewne – nikt nie będzie się tu nudzić!

Aquapark czy ogromny plac zabaw?

Trójmiasto nie zapomina też, że dzieci muszą się wyszaleć. Miejsc do wyboru nie brakuje. Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World to największa w okolicy, kilkupoziomowa sala zabaw, podzielona na kilka stref, dopasowanych do wieku dzieci.

Jeśli wolimy zabawę w wodzie, poza zabawą w morzu, warto skierować swoje kroki do jednego z kilku trójmiejskich Aquaparków. Te miejsca słyną z mnóstwa niezapomnianych atrakcji dla dużych i małych m.in. różnej głębokości basenów, zjeżdżalni, brodzików, armatek wodnych i ciekawych bajkowych zakątków. Dobra zabawa gwarantowana!

Przeczytaj również wpis o przeprowadzce nad morze.