Pierwsze mieszkanie – informacje o programie

Własne mieszkanie lub dom to jedno z największych marzeń i celów życiowych młodych osób. Jednak taka inwestycja najczęściej przerasta najczęściej finansowe możliwości i kwoty zgromadzone w ramach oszczędności. Na szczęście można skorzystać z wielu form wsparcia kredytowego, a także specjalnych programów, takich jak Pierwsze Mieszkanie. Na czym polega rządowy program wsparcia na zakup mieszkania i jakie są warunki skorzystania z niego?

Program Pierwsze Mieszkanie – co to jest?

To rodzaj wsparcia rządowego i preferencyjnego kredytu dla osób, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie, ale nie posiadają na ten cel wystarczających środków. Program Pierwsze Mieszkanie skierowany jest do osób w wieku pomiędzy 18., a 45. rokiem życia, które chcą nabyć swoje pierwsze własnościowe mieszkanie lub dom. Oprocentowanie tego typu kredytu hipotecznego jest znacznie niższe niż standardowej usługi, dzięki czemu z takiej opcji mogą skorzystać także osoby o niższych dochodach.

Preferencyjny kredyt Pierwsze Mieszkanie to korzystna propozycja zarówno dla singli, jak i małżeństw oraz rodziców z dzieckiem. W pierwszym przypadku maksymalna kwota kredytu w 2023 roku wynosić będzie do 500 tys. złotych, natomiast w drugim i trzecim to 600 tys. złotych. W tym roku rząd planuje, że program ruszy od 1 lipca.  

Na czym polega Pierwsze Mieszkanie?

W ramach Programu Pierwsze Mieszkanie udzielany jest tzw. Bezpieczny Kredyt 2%. Oznacza to, że różnice w stosunku do stopy procentowej ustalanej przez określony bank dopłaca kredytobiorcy państwo przez okres 10 lat. Nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń co do standardu mieszkania, jego metrażu, ani ceny. Im wyższy wkład własny, tym droższe można nabyć mieszkanie.

Będzie można skorzystać również z opcji Konto Mieszkaniowe. To wariant przewidziany dla osób, które chcą zacząć oszczędzać na zakup własnego M. Za regularne przelewanie środków na specjalne konto państwo przekaże Premię Mieszkaniową.

Program Pierwsze Mieszkanie – czy warto z niego skorzystać?

Pierwsze Mieszkanie i wznowienie programu to doskonała wiadomość dla osób, które marzą o nabyciu nowoczesnych apartamentów od renomowanych deweloperów, którzy oferują ekologiczne, innowacyjne i przemyślane rozwiązania, takie jak 3CityInvest.

Program Pierwsze Mieszkanie wielu osobom może pomóc spełnić największe marzenie nie tylko o wymarzonym apartamencie w urokliwej okolicy, ale też pięknym i funkcjonalnym domu z ogródkiem na przedmieściach Trójmiasta. W wielu przypadkach Program Pierwsze Mieszkanie rozwiąże problemy, które dotychczas uniemożliwiały przeprowadzkę na swoje.

Sprawdź nasze oferty mieszkaniowe: Deweloper Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia