Zakup mieszkania przy wsparciu kredytu? Przydatne porady od naszych doradców!

Zakup własnego mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Nic więc dziwnego, że towarzyszy jej wiele obaw i dodatkowych pytań, na które nie zawsze znajdziemy odpowiedzi w Internecie. Korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych doradców, postanowiliśmy przygotować dla Państwa spis rzeczy, które są kluczowe, jeśli chodzi o uzyskanie kredytu hipotecznego

Mieszkanie na raty od dewelopera – zdolność kredytowa

Określenie zdolności kredytowej jest pierwszą rzeczą, której bank będzie wymagał od potencjalnego kredytobiorcy. Przez zdolność kredytową rozumie się możliwość spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Kluczowymi elementami mającymi wpływ na wyliczenie zdolności kredytowej są zarobki, koszty życia, aktualne zadłużenia, historia kredytowa, wiek, stan cywilny, miejsce zamieszkania, rodzaj przychodów oraz liczba domowników na utrzymaniu biorąc pod uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przyznawane kredyty mogą mieć różną wielkość w zależności od wspomnianych czynników, a dzięki naszej pomocy już przed pójściem do banku będą Państwo wiedzieli, na jaką pożyczkę mogą sobie pozwolić. Wcześniejsze przeprowadzenie analizy finansowej daje nie tylko komfort psychiczny, ale pozwala także uniknąć kłopotów związanych z zaciągnięciem kredytu na zbyt dużą kwotę. 

Starając się o kredyt na mieszkanie deweloperskie, ważny jest także wkład własny, czyli kapitał wymagany przez bank, który zazwyczaj wynosi od 10 do 20% kwoty kredytu. Nasi doradcy pomogą Państwu wybrać taką ofertę, która będzie spełniała wszelkie wymagania i nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Decydując się na kredyt hipoteczny, warto wiedzieć o tym, że w przeciwieństwie do kredytu gotówkowego, który możemy przeznaczyć na dowolny cel, jest on udzielany wyłącznie na finansowanie nieruchomości. Można się o niego starać zarówno w przypadku zakupu domu z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Obejmuje również budowę domu od podstaw oraz wykończenie bądź remont nabytego mieszkania. To na co trzeba zwrócić szczególną uwagę to oprocentowanie kredytu hipotecznego, które ma bezpośredni wpływ na miesięczną ratę. Składa się na nie stała marża banku oraz zmienna stawka bazowa (WIBOR) aktualizowana co 3, 6 lub 12 miesięcy.

Kredyt na mieszkanie deweloperskie – doradztwo 3CityInvest

W trosce o naszych Klientów poza budową i sprzedażą domów zajmujemy się także doradztwem kredytowym. Wybierając 3City Invest mogą liczyć Państwo na profesjonalne porady oraz pośrednictwo w kontaktach z wybranym bankiem. Zespół naszych specjalistów z chęcią wytłumaczy, czym jest okres kredytowania w kredycie hipotecznym oraz co wpływa na całkowity koszt, jaki trzeba będzie ponieść. Doradcy podpowiedzą również jakie raty wybrać – równe czy malejące – a także przedstawią najkorzystniejsze oferty. Wybierając 3City Invest zyskują Państwo gwarancję jakości świadczonych usług oraz pomoc na każdym etapie starań o uzyskanie kredytu hipotecznego.

Przeczytaj również o naszych domach energooszczędnych w pomorskim.