Zalety domu parterowego

Poszukujesz nieruchomości marzeń i wahasz się między domem parterowym a piętrowym? Budynki jednopoziomowe, choć nie są tak często spotykane jak wielopoziomowe, cieszą się coraz większą popularnością. Estetycznie komponują się z krajobrazem, łatwiej utrzymać w nich porządek, a poza tym wygodniej się po nich porusza. Te i wszystkie pozostałe zalety domu parterowego z pewnością docenią nie tylko seniorzy, ale i rodziny z dziećmi czy właściciele czworonogów.

Dom wkomponowany w otoczenie

Wśród licznych zalet domu parterowego ważne miejsce zajmuje naturalne otwarcie budynku na ogród i otoczenie. W okresie letnim i wiosennym wystarczy otworzyć drzwi tarasowe, żeby wpuścić do środka zapachy z ogrodu, które natychmiast rozejdą się po całym poziomie oraz promienie słońca. W chłodniejszych miesiącach przebywanie na parterze daje możliwość podziwiania widoków za oknem. Zapewnia również większe poczucie kontroli — pozostając wewnątrz budynku, możesz obserwować dzieci bawiące się w ogrodzie. Znacznie łatwiej będzie Ci również wypuścić na podwórko ukochanego psa czy kota.

Dom parterowy ma również zalety wizualne. Mała, zgrabna bryła, która nie góruje nad innymi posesjami oraz otoczeniem jest estetyczna i elegancka. Nie rzuca się w oczy, dlatego daje poczucie większej prywatności. Wszystkie te atuty odnajdziesz w naszej nowej inwestycji — kameralnym osiedlu parterowych domów jednorodzinnych w Chwaszcznie od 3City Invest, w której ruszył kolejny etap sprzedaży.

Wygoda użytkowania

Jeżeli nadal wahasz się między domem parterowym a piętrowym, przyjrzyj się wygodzie ich użytkowania. Zastanów się, który z nich łatwiej utrzymać w czystości? Po którym łatwiej i wygodniej się poruszać? Wreszcie, w którym możesz przebywać z domownikami, mając ich w zasięgu wzroku i słuchu, co wpływa na zacieśnienie więzi? Jak widzisz dom parterowy ma niepodważalne zalety:

  • jeden poziom łatwiej i wygodniej się sprząta,
  • brak schodów to oszczędność miejsca,
  • schody są niewygodne dla osób starszych i niepełnosprawnych, bywają niebezpieczne dla dzieci,
  • wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie powodują, że rodzina spędza ze sobą więcej czasu.

Wymierne zalety domu parterowego

Warto również przyjrzeć się aspektom ekonomicznym. Dom parterowy o prostej bryle posiada również zalety związane z niższym kosztem utrzymania. W takim budynku nie ma balkonów czy piwnicy, gdzie zazwyczaj dochodzi do największej utraty ciepła. W domu parterowym ciepłe powietrze rozchodzi się po jednej powierzchni, a w piętrowym ucieka na górne poziomy, dlatego utrzymanie w nim odpowiedniej temperatury nastręcza większych problemów (i w konsekwencji generuje większe koszty).

Domki jednorodzinne w Chwaszczynie zaprojektowane i oferowane przez 3City Invest posiadają wszystkie zalety budynków parterowych. Nauczeni latami doświadczeń, dokładamy wszelkich starań, żeby Twoja przyszła nieruchomość spełniła najskrytsze marzenia. Klasyczna bryła, estetyczne wykończenie, ergonomiczny układ pomieszczeń to tylko niektóre zalety domu parterowego w Chwaszczynie.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z aktualną ofertą, właśnie wystartowaliśmy z kolejnym etapem sprzedaży.