Inwestycje w nieruchomości – czy warto?

O własnym mieszkaniu marzy wiele osób. W ostatnich latach można zauważyć, że zakup mieszkania jest też świetną inwestycją, pozwalającą uzyskać dochód pasywny. Czy inwestycje w nieruchomości nadal są opłacalne i dlaczego? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniej oferty? Sprawdź, jak inwestować, żeby nie stracić. Podpowiadamy!

Czy inwestycje w nieruchomości są opłacalne i korzystne?

Osoby mające oszczędności często zastanawiają się, jak zabezpieczyć posiadane środki finansowe, aby przynosiły realne korzyści. Temat ten jest szczególnie ważny, gdy galopująca inflacja obniża realną wartość pieniądza. Tak popularne lokaty czy konta oszczędnościowe nie są wystarczająco dobrym rozwiązaniem. Bardzo wyraźny stał się trend, polegający na tym, że kapitał lokowany był w nieruchomości, głównie w mieszkania. Dlaczego? Ponieważ najem lokalu mieszkalnego jest świetnym sposobem na zapewnienie sobie regularnego dochodu pasywnego i jest to jedna z częściej wymienianych przez ekspertów zalet. Regularny dochód z wynajmu, ochrona środków pieniężnych przed inflacją oraz wysoki zwrot z kapitału w przypadku sprzedaży, to tylko wybrane korzyści.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Analizując trendy, można zauważyć, że ceny nieruchomości w ostatnich latach wyraźnie wzrastają. W sytuacji, gdy konieczne byłoby sprzedanie posiadanego mieszkania – z całą pewnością właściciel nie będzie stratny. Dodatkowo, jeśli nieruchomość zostanie kupiona z myślą o wynajmie, może stać się doskonałym sposobem na uzyskanie regularnego, miesięcznego dochodu.

Korzystnym rozwiązaniem może być zarówno długo-, jak i krótkoterminowy wynajem. Pierwsze rozwiązanie niesie ze sobą stabilizację oraz regularny dochód, choć jest też obarczony pewnym ryzykiem. Aby zredukować ewentualne problemy, koniecznie należy podpisać odpowiednią umowę, zabezpieczającą interesy właściciela. Z kolei najem krótkoterminowy jest sposobem na dobry zarobek, jednak jest to rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej w miejscowościach turystycznych, takich jak Trójmiasto czy Zakopane.

Inwestycja w nieruchomości jest bardzo dobrym sposobem na ochronę posiadanego kapitału przed inflacją. Jest też rozwiązaniem zdecydowanie korzystniejszym niż lokaty. Nie każdy ma możliwość uzyskania kredytu na własne M, w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wynajem. Popyt na rynku nieruchomości jest duży i trend ten od lat pozostaje niezmienny.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?

Inwestycje w nieruchomości są dobrym rozwiązaniem, ale żeby zwiększyć korzyści, przed zakupem warto zwrócić uwagę na detale. Jednym z najważniejszych czynników jest lokalizacja, która wpływa na zainteresowanie danym lokum. Kryteria, jakie biorą pod uwagę potencjalni wynajmujący, to np. czy mieszkanie znajduje się w centrum miasta, czy na uboczu, czy jest dobrze skomunikowane z innymi rejonami, czy w pobliżu znajduje się niezbędna infrastruktura – szkoła, przedszkole, sklepy itp. Dużym atutem jest sąsiedztwo terenów zielonych oraz bliskość morza. Mieszkania oferowane przez 3City Invest to idealne połączenie dla wszystkich, którzy szukają swojego miejsca w pięknej i spokojnej okolicy.

Przed zakupem należy poznać specyfikację rynku, aby przekonać się, czy inwestycja będzie rzeczywiście opłacalna.