Zalety domu piętrowego

Dom piętrowy czy parterowy? Budowany samodzielnie czy kupiony od dewelopera? Na te i inne pytania odpowiedzieć muszą sobie osoby, które chcą przeprowadzić się do własnego domu. Każde z rozwiązań niesie ze sobą określone korzyści. Budowa lub zakup domu piętrowego to decyzja, która niesie ze sobą wymierne korzyści, zarówno finansowe jak i funkcjonalne. Dlaczego warto wybrać dom piętrowy?

Dom piętrowy vs parterowy – aspekt finansowy

Wśród najczęściej wymienianych zalet domów piętrowych  jest ograniczenie kosztów związanych z zakupem działki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, aby wybudować dom o określonej powierzchni, trzeba zadbać o odpowiednią wielkość działki. Domy parterowe wymagają zatem posiadania działki o większej powierzchni niż domy piętrowe o tym samym metrażu, co generuje wyższe koszty.

Koszty budowy domu piętrowego są niższe, ze względu na specyfikę budynku. Dokładniej chodzi tu o wydatki związane z wykonaniem fundamentów i dachu. Istotne różnice zaobserwować można w kontekście kosztów eksploatacji, np. wydatki związane z ogrzewaniem są niższe w przypadku domów piętrowych.

Zalety domu piętrowego w ujęciu funkcjonalnym

W domu piętrowym powierzchnia użytkowa znajduje się na dwóch kondygnacjach, co pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej. Jest to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na wydzielenie części użytkowej i mieszkalnej. Często na dolnej kondygnacji mogą znajdować się pomieszczenia, takie jak salon, kuchnia, łazienka, natomiast na piętrze możemy zaaranżować sypialnię i pokoje dziecięce. W ten sposób można łatwo wyodrębnić część domu przeznaczoną dla gości i do codziennego użytku przez domowników, od miejsca, w którym można się zrelaksować i odpocząć.

Dlaczego warto kupić dom piętrowy od dewelopera?

Decydując się na zakup domu od dewelopera można uniknąć wielu problemów związanych np. z formalnościami, takimi jak organizacja przestrzeni czy decyzje związane z wyborem materiałów budowlanych czy odpowiedniej ekipy odpowiedzialnej za realizację kolejnych etapów prac.

Decydując się na zakup domu piętrowego od dewelopera, można przyspieszyć przeprowadzkę do wymarzonego domu. Wybierając dom w zabudowie bliźniaczej od 3City Invest można cieszyć się nie tylko luksusowym domem, ale również piękną okolicą, jak np. w przypadku osiedla Sosnova, gdzie jednym z największych atutów jest sąsiedztwo lasów, świeże powietrze i własny ogródek. To idealne miejsce dla rodzin i każdego, kto szuka spokoju w bliskości z naturą.

W domach od dewelopera wykorzystywane są najnowsze rozwiązania, pozwalające na ograniczenie kosztów ogrzewania. Nowoczesna stolarka okienna, efektywne systemy grzewcze oparte o wydajną i optymalnie dopasowaną do potrzeb budynku pompę ciepła z odzyskiem ciepła, to tylko wybrane udogodnienia dostarczone przez dewelopera.